معرفی دانشگاه بین المللی امام رضا

تاریخچه دانشگاه :
انشگاه امام رضا(ع) از سال ۱۳۷۸ با توجه به امکانات گسترده کتابخانه آستان قدس رضوی و سازمان تربیت بدنی مبادرت به پذیرش دانشجو در دو رشته کتابداری و اطلاع رسانی و تربیت بدنی و علوم ورزشی از طریق کنکور سراسری نمود. در سال 1380 با تصویب شورای گسترش رشته مترجمی زبان انگلیسی به جمع رشته های دانشگاه افزوده شد. در سال ۱۳۸۱ با توجه به آماده شدن محل جدید دانشگاه و با پیشنهاد دانشگاه و تصویب شورای گسترش وزارت علوم، تحقیقات و فن آوری، دو رشته مهندسی کامپیوتر (نرم افزار و سخت افزار) و نیز کارشناسی حسابداری به سه رشته گذشته افزوده شد. از تیرماه ۱۳۸۴ نیز با توجه به مجوز شورای گسترش آموزش عالی، دانشگاه اقدام به پذیرش دانشجو در رشته مدیریت گرایش بازرگانی می نماید.

توسعه همه جانبه همواره یکى از رهنمودهاى حکیمانه رهبر فقید انقلاب اسلامى حضرت امام خمینى ( قدس سره) بوده است و در این راستا آستان قدس رضوى درسایه تاییدات خداوند متعال و توجهات خاصه حضرت ثامن الحجج على بن موسى الرضا(ع) و با راهنمایى هاى مدبرانه مقام معظم رهبرى در خصوص لزوم مشارکت آستان قدس رضوى براى ایجاد واحدهاى فرهنگى و آموزشى در کشور با همت عالی موسس محترم حضرت آیت الله واعظ طبسى تولیت عظمی آستان قدس رضوى تاسیس دانشگاه امام رضا(ع) را به عنوان یکى از مهمترین نهادهاى آموزشى ، فرهنگى ، در برنامه اصلی خود قرار داده و به تصویب رساند.
بااین هدف که دانشگاه امام رضا(ع) بایستى با لحاظ کیفى و کمى همسطح دیگر مراکز علمى معتبر دنیا و مطابق با معیارهاى جمهورى اسلامى ایران باشد . پس از پیگیرى هاى مستمر و به استناد آئین نامه تأسیس موسسات آموزش عالى غیر دولتى و غیر انتفاعى ، اساسنامه دانشگاه امام رضا(ع) در سیصدوچهل وششمین جلسه مورخ 18/11/73 شوراى محترم عالى انقلاب فرهنگى مورد تصویب قرار گرفت.

فعالیتهای آموزشی

دانشگاه امام رضا(ع) از سال 1378 با توجه به امکانات گسترده کتابخانه آستان قدس رضوی و سازمان تربیت بدنی و با مجوز شورای گسترش، وزارت علوم، تحقیقات و فن آوری، مبادرت به پذیرش دانشجو در دو رشته کتابداری و اطلاع رسانی و تربیت بدنی و علوم ورزشی از طریق کنکور سراسری نمود. در سال 1380 با تصویب شورای گسترش رشته مترجمی زبان انگلیسی به جمع رشته های دانشگاه افزوده شد.
در سال 1381 با توجه به آماده شدن محل جدید دانشگاه و با پیشنهاد دانشگاه و تصویب شورای گسترش وزارت علوم، تحقیقات و فن آوری، دو رشته مهندسی کامپیوتر (نرم افزار و سخت افزار) و نیز کارشناسی حسابداری به سه رشته گذشته افزوده شد.
از تیرماه 1384 نیز با توجه به مجوز شورای گسترش آموزش عالی، دانشگاه اقدام به پذیرش دانشجو در رشته مدیریت گرایش بازرگانی می نماید.در حال حاضر دانشگاه امام رضا (ع) دارای 3863 نفر دانشجو در پانزده رشته کارشناسی و چهار رشته کارشناسی ارشد رشته می باشد.

مهندس کامپیوتر و مهندسی فناوری اطلاعات:

این رشته که با دو گرایش نرم افزار و سخت افزار در سال 81 تاسیس شد.
آزمایشگاه عمومی و تخصصی کامپیوتر با بیش از 250 دستگاه کامپیوتر، آزمایشگاه میکرو پروسسور، آزمایشگاه فیزیک 1 و 2، آزمایشگاه مدار منطقی و کارگاه برق و جوش و کارگاه اتو مکانیک از امکانات ایجاد شده برای این رشته می باشد.

مترجمی زبان و آموزش زبان انگلیسی:

از سال 80 تا دانشجویان رشته های زبان در مقطع کارشناسی این دانشگاه تحصیل می نمایند.
آزمایشگاه پیشرفته زبان با گنجایش 32 نفر و اساتید مجرب از مزایای منحصر به فرد این رشته در دانشگاه می باشد.

تربیت بدنی و علوم ورزشی:

این رشته اولین رشته ایجاد شده در این دانشگاه می باشد که از سال 78 تا کنون با توجه به امکانات منحصر به فرد سازمان تربیت بدنی آستان قدس رضوی و سالن های ورزشی دانشگاه توانسته دانشجویان پسر را در مقطع کارشناسی جذب نماید.

حسابداری:

با توجه به وجود اساتید مجرب در این رشته، دانشگاه موفق به جذب دانشجو در مقطع کارشناسی از سال 81 تا کنون شده است.

کتابداری و اطلاع رسانی:

دانشگاه امام رضا(ع) با ایجاد محیطی مناسب شامل سالن های مطالعه مخصوص آقایان و خانمها با در اختیار داشتن بیش از 25 هزار انواع کتابهای فارسی ، لاتین و لوح فشرده توانسته است از سال 80 تا کنون در مقطع کارشناسی این رشته دانشجو جذب نماید.

مدیریت :

با توجه به نیاز روز افزون جامعه به مدیران مجرب دانشگاه با ایجاد محیطی مناسب از سال 84 اقدام به تاسیس این رشته با گرایش های مدیریت بازرگانی ، مدیریت صنعتی ، مدیریت مالی و مدیریت ببیمه در مقطع کارشناسی نموده است.

مهندسی برق :

دانشگاه امام رضا(ع) با توجه به هدف دانشگاه در زمینه توسعه رشته های فنی و مهندسی از سال 86 اقدام به راه اندازی رشته مهندسی برق با گرایش های الکترونیک و مخابرات نموده است. در حال حاضر حدود 15 عضو هیات علمی در این گروه مشغول تدریس می باشند که اکثرا دارای مدرک دکتری و یا دانشجوی دکتری مهندسی برق می باشند.

مهندسی پزشکی :
این رشته با گرایش بیو الکترونیک از سال 1389 اقدام به جذب دانشجویان دختر و پسر نموده است.

 

فعالیت های فرهنگی

معاونت فرهنگی دانشگاه نیز با نگاهی واقع نگر به ضرورتهای زمان و درک صحیح از نیازهای نسل جوان، مسائل فرهنگی، علمی و معنوی دانشجویان را به عنوان یک امر بنیادی، وجهه همت خود قرار داده و در راستای توسعه فرهنگی و مشارکت دانشجویان، با نگاهی کارشناسانه اقدام به تشکیل کمیته ها و کانون های علمی، فرهنگی زیر نموده است.

کمیته علمی ـ پژوهشی :
این کمیته در قالب 5 گروه علمی متناسب با 5 رشته تحصیلی دانشگاه زیر نظر اساتید متخصص هر رشته مشغول فعالیت هستند. از جمله فعالیتهای این کمیته:
• برگزاری کنفرانس و سمینارهای علمی
• برگزاری بازدیدهای علمی ـ آموزشی
• برگزاری کلاس های علمی و فوق برنامه
• ارائه فعالیت های پژوهشی و تحقیقاتی با همکاری اساتید دانشگاه
• برگزاری دوره های آمادگی برای آزمون های تکمیلی

کمیته نشریات دانشجویی :
از آنجا که نشریات دانشجویی یکی از جذاب ترین و مهمترین فعالیت های فرهنگی ـ دانشجویی است، جای مناسبی برای ارتقا مهارت نوشتاری دانشجویان می باشد.
نشریاتی که در این حوزه فعالیت می کنند عبارتند از:
• فصلنامه علمی ـ فرهنگی و اجتماعی نغمه 1001
• گاهنامه تخصصی رمز هیوا (کتابدار)
• هفته نامه خبری تلنگر
• گاهنامه تخصصی بدره (حسابداری(
• گاهنامه تخصصی icm ) کامپیوتر(

کمیته ادب و هنر :
این کمیته به منظور شناسایی و ترغیب افراد مستعد و اهل ذوق و قلم در عرصه های ادبی و هنری مشغول به فعالیت می باشد. از جمله این فعالیت ها عبارتند از:
• برپایی نمایشگاههای آثار هنری دانشجویان در زمینه عکس، کاریکاتور، خطاطی و نقاشی.
• برگزاری جلسات نقد و بررسی اشعار دانشجویان و جلسات شب شعر با حضور پیشکسوتان شعر و ادب.
• نمایش آثار ویژه سینمایی همراه با نقد و بررسی

کمیته تبلیغاتی و برگزاری مراسم :
این کمیته به منظور انجام تبلیغات مناسب و به موقع از طریق نصب تراکت و پرده جهت برگزاری مراسم اعیاد، وفات و ایام ا... و جلساتی که در دانشگاه برگزار می گردد تشکیل شده است.

کمیته قرآن و عترت :
این کمیته به منظور آشنایی عمیق و گسترده دانشجویان با دو دریای بیکران قرآن و اهل بیت تشکیل شده است.
از جمله فعالیت های این کمیته عبارت است از:
• تشکیل کلاس های قرآنی شامل روخوانی، ترتیل، قرائت، آشنایی با مفاهیم، ترجمه و تفسیر
• نصب احادیث هفتگی و برگزاری مسابقات قرآن و حدیث
• آشنایی با سیره ائمه (ع)

کمیته نماز :
این کمیته با اهداف ذیل تشکیل و مشغول فعالیت می باشد.
• برپایی و گسترش فرهنگ نماز در محیط دانشگاه
• تقویت و توسعه فرهنگ نماز جماعت
• آشنایی با احکام و مباحث مربوط به نماز در قالب مسابقات و آموزش

کانون پرسمان:
این کانون با اهداف ذیل تشکیل و فعالیت می نماید:
• پاسخگویی به سئوالات عقیدتی،م ذهبی و شبهات فکری، فرهنگی در قالب جلسات پرسش و پاسخ با حضور کارشناسان مربوطه
• ایجاد پرورش حس پرسش و تحقیق در دانشجو برای رسیدن به حقیقت و معرفت

کانون مشاوره دانشجویی:
کانون مشاوره به منظور تحقق اهداف ذیل تشکیل و فعالیت می نماید که مورد استقبال گسترده دانشجویان قرار گرفته است:
• رسیدگی و کمک در جهت حل مشکلات روحی روانی، فکری، خانوادگی و تحصیلی دانشجویان
• مشاوره راهنمایی در جهت حل مشکلاتی از قبیل:
کمبود اعتماد به نفس، روابط اجتماعی ناکارآمد و ناپایدار، دشواری در تصمیم گیری، اشغال فکر به موضوعات مختلف از طریق برگزاری جلسات فردی و عمومی با حضور اساتید و روانشناسان برجسته و مجرب.

انجمن جامعه سبز (کانون همیاری) :
این کانون با هدف گسترش و مشارکت دانشجویان در فعالیتهای خیرخواهانه در قالب برنامه های ذیل تشکیل شده است:
• شناسایی دانشجویان نیازمند
• بازدید از مراکز بهزیستی معلولین ذهنی و جسمی و پرورشگاه ها
• جمع آوری هدایای نقدی دانشجویان جهت کمک و اهدا به دانشجویان نیازمند و مراکز بهزیستی
و کمیته امداد و . . .

کانون مطالعات، بحث و انتقاد آزاد :
این کانون در راستای ارتقاء و تقویت سطح فکری، علمی وا عتقادی دانشجویان و نهادینه کردن تحقیق در بین آنها، زمینه های لازم را جهت فعالیت مطالعاتی و پژوهشی به صورت آزاد در قالب گروه یا فرد فراهم می کند.

 

فعالیت های انتشاراتی

انتشارات دانشگاه امام رضا(ع) تا کنون با انتشار بیش از 100 عنوان کتاب و با شمارگانی بالغ بر 670000 نسخه و تعداد نوبت چاپ 216 بار در پنج کمیته پزشکی، مهندسی، علوم پایه، کشاورزی و علوم انسانی در حال خدمات دهی به جامعه فرهنگی کشور می باشد. که با تلاش و همت دست اندر کاران آن تا کنون موفق به کسب مقام های مختلفی از جمله ناشر نمونه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، نشار برگزیده وزارت نیرو، جشنواره فردوسی، جشنواره خوارزمی و همچنین 4 بار برنده کتاب سال جمهوری اسلامی ایران شده است.

کتابخانه:

کتابخانه دانشگاه امام رضا(ع) همزمان با تاسیس دانشگاه فعالیت خود را آغاز نموده و اکنون در فضایی بالغ بر 800 متر مربع با 10322 عنوان کتاب فارسی و لاتین، 1522 جلد کتاب مرجع 60 عنوان مجله داخلی و خارجی و 518 منبع الکترونیکی در حال خدمات دهی به دانشجویان می باشد.

سالن همایش :

دانشگاه امام رضا(ع) دارای سالن همایش 210 نفری با آخرین امکانات صوتی و تصویری می باشد. که امکان برگزاری مناسب مراسم های مختلف را در دانشگاه ممکن ساخته است.

مرکز رفاهی و سلف سرویس:

دانشگاه امام رضا(ع ) با بیش از 10000 متر مربع زیربنای آموزشی (در 2 واحد مستقل) و همچنین با 2400 متر مربع فضا جهت مرکز رفاهی (سلف سرویس با گنجایش 800 نفر) و 2400 متر مربع فضای ورزشی و فوق برنامه در حال خدمات دهی به جامعه علمی کشور می باشد.

لازم به توضیح است که در بین 48 موسسه آموزش عالی و غیرانتفاعی دانشگاه امام رضا(ع) از نظر سرانه فضایی آموزشی، فضای رفاهی، کتب و نشریات و مرکز رایانه، مقام بالایی را در کل کشور دارد و جزء معدود موسسات آموزش عالی است که دانشگاه بوده و دانشنامه رسمی آن مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری می باشد.

 

دانشکده ها :

  • دانشکده مهندسی
  • دانشکده مدیریت و حسابداری
  • دانشکده هنر و علوم انسانی


امکانات

۵ سالن سمعی و بصری مجهز به سیستم پروژکشن، ۲ آزمایشگاه مدار الکترونیک، ۲ آزمایشگاه فیزیک و کارگاه برق و جوشکارى، آزمایشگاه زبان، وجود کارگاه کتابدارى، تأسیس آزمایشگاه عمومی و تخصصی کامپیوتر مجهز به ۵۰ دستگاه رایانه و متصل به شبکه اینترنت، سالن آمفی تئاتر با ظرفیت ۲۲۰ نفر مجهز به دوربینهای فیلمبرداری و سیستم صوتى، نمازخانه دانشگاه در دو طبقه به تفکیک خواهران و برادران، اتاق کنفرانس مجهز به سیستم سمعی و بصرى، مرکز رفاهی و سلف سرویس با گنجایش ۱۲۰۰ نفر در دو طبقه (مجهز به سیستم آشپزخانه و سردخانه)، سالن ورزشی چندمنظوره، خوابگاه ۲۴۰ نفره بانوان و وجود ۳۰ کلاس درس با ظرفیت ۱۴۰۰ صندلى

افتخارات

قبولی ۱۸۰ نفر از فارغالتحصیلان در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاههای مختلف کشور کسب رتبه اول کارشناسی ارشد کتابداری توسط یکی از دانشجویان این دانشگاه

سایر دانشگاهها
دانشگاههای آزاد

معرفی دانشگاه علم و فناوری مازندران (بهشهر)

معرفی دانشگاه آزاد اسلامی مسجدسلیمان

معرفی دانشگاه آزاد اسلامی واحد آشتیان

معرفی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک

معرفی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارسنجان

معرفی دانشگاه آزاد اسلامی واحد الیگودرز

معرفی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر

معرفی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرانزلی

معرفی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوئین‌زهرا

معرفی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بهشهر

معرفی دانشگاه آزاد اسلامی واحد پردیس

معرفی دانشگاه آزاد اسلامی واحد پرند

معرفی دانشگاه آزاد اسلامی واحد پزشکی تهران

معرفی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تاکستان

معرفی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز

معرفی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تفرش

معرفی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب

معرفی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شرق

معرفی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال

معرفی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران غرب

معرفی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی

معرفی دانشگاه آزاد اسلامی واحد زرقان

معرفی دانشگاه آزاد اسلامی واحد زنجان

معرفی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری

معرفی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه

معرفی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شوشتر

معرفی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرری

معرفی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد

معرفی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علامه مجلسی

معرفی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات تهران

معرفی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات فارس

معرفی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات کردستان

معرفی دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین

معرفی دانشگاه آزاد اسلامی واحد قم

معرفی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کازرون

معرفی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج

معرفی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان

معرفی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه

معرفی دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرگان

معرفی دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرمسار

معرفی دانشگاه آزاد اسلامی واحد گناباد

معرفی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان

معرفی دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد

معرفی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ملارد

معرفی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ملایر

معرفی دانشگاه آزاد اسلامی واحد مهدی‌شهر

معرفی دانشگاه آزاد اسلامی واحد میبد

معرفی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد

معرفی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نیشابور

معرفی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین

معرفی دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان

معرفی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند

معرفی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج

دانشگاههای سراسری

معرفی دانشگاه صنعتی شریف

معرفی دانشگاه تهران

معرفی دانشگاه صنعتی خواجه نصیر الدین طوسی

معرفی دانشگاه ارومیه

معرفی دانشگاه رازی کرمانشاه

معرفی دانشگاه علامه طباطبائی

معرفی دانشگاه امام صادق علیه السلام

معرفی دانشگاه بین المللی امام رضا

معرفی دانشگاه بین المللی امام خمینی قزوین

معرفی دانشگاه شهرکرد

معرفی دانشگاه گیلان

معرفی دانشگاه مازندران

معرفی دانشگاه گلستان

معرفی دانشگاه علوم پزشكي تهران

معرفی دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی

معرفی دانشگاه تبریز

معرفی دانشگاه کردستان

معرفی دانشگاه آیت‌الله‌العظمی بروجردی

معرفی دانشگاه اراک

معرفی دانشگاه ارومیه

معرفی دانشگاه اصفهان

معرفی دانشگاه الزهرا

معرفی دانشگاه ایلام

معرفی دانشگاه بجنورد

معرفی دانشگاه بناب

معرفی دانشگاه بوعلی سینا

معرفی دانشگاه بیرجند

معرفی دانشگاه بین‌المللی امام خمینی

معرفی دانشگاه تربیت مدرس

معرفی دانشگاه سمنان

معرفی دانشگاه سید جمال‌الدین اسدآبادی

معرفی دانشگاه سیستان و بلوچستان

معرفی دانشگاه حکیم سبزواری

معرفی دانشگاه خلیج فارس

معرفی دانشگاه دامغان

معرفی دانشگاه دخترانه حضرت معصومه (س) قم

معرفی دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار

معرفی دانشگاه رازی

معرفی دانشگاه زابل

معرفی دانشگاه زنجان

معرفی دانشگاه سلمان فارسی کازرون

معرفی دانشگاه شاهد

معرفی دانشگاه شاهرود

معرفی دانشگاه شهرکرد

معرفی دانشگاه شهید باهنر کرمان

معرفی دانشگاه شهید بهشتی

معرفی دانشگاه شهید چمران اهواز

معرفی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان

معرفی دانشگاه شیراز

معرفی دانشگاه صنعت آب برق

معرفی دانشگاه صنعت نفت

معرفی دانشگاه صنعتی اراک

معرفی دانشگاه صنعتی ارومیه

معرفی دانشگاه صنعتی اصفهان

معرفی دانشگاه صنعتی امیرکبیر

معرفی دانشگاه صنعتی بیرجند

معرفی دانشگاه صنعتی جندی‌شاپور

معرفی دانشگاه صنعتی خاتم‌الانبیا

معرفی دانشگاه صنعتی سهند

معرفی دانشگاه صنعتی سیرجان

معرفی دانشگاه صنعتی شیراز

معرفی دانشگاه صنعتی قم

معرفی دانشگاه صنعتی کرمانشاه

معرفی دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل

معرفی دانشگاه صنعتی همدان

معرفی دانشگاه علامه جعفری

معرفی دانشگاه علم و صنعت ایران

معرفی دانشگاه علوم اقتصادی

معرفی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی

معرفی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری

معرفی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان

معرفی دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی رامین

معرفی دانشگاه کاشان

معرفی دانشگاه قم

معرفی دانشگاه فنی و حرفه‌ای

معرفی دانشگاه گرمسار

معرفی دانشگاه گنبد کاووس

معرفی دانشگاه لرستان

معرفی دانشگاه محقق اردبیلی

معرفی دانشگاه مراغه

معرفی دانشگاه ملایر

معرفی دانشگاه ملی ایران

معرفی دانشگاه نیشابور

معرفی دانشگاه ولی‌عصر رفسنجان

معرفی دانشگاه هرمزگان

معرفی دانشگاه هنر تهران

معرفی دانشگاه هنر اسلامی تبریز

معرفی دانشگاه هنر اصفهان

معرفی دانشگاه یاسوج

معرفی دانشگاه یزد

معرفی مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی ارومیه

معرفی مرکز تحصیلات تکمیلی در علوم پایه زنجان

معرفی دانشگاه علوم و فنون هوایی شهید ستاری

معرفی دانشگاه صنعتی مالک اشتر

معرفی دانشگاه صدا و سیما

معرفی دانشگاه علوم پزشکی البرز

دانشگاههای علوم پزشکی

معرفی دانشگاه علوم پزشکی اراک

معرفی دانشگاه علوم پزشکی ارتش

معرفی دانشگاه علوم پزشکی ارتش جمهوری اسلامی ایران

معرفی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل

معرفی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه

معرفی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

معرفی دانشگاه علوم پزشکی ایران

معرفی دانشگاه علوم پزشکی ایلام

معرفی دانشگاه علوم پزشکی بابل

معرفی دانشگاه علوم پزشکی بقیةالله

معرفی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر

معرفی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند

معرفی دانشگاه علوم پزشکی تبریز

معرفی دانشگاه علوم پزشکی تهران

معرفی دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور اهواز

معرفی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان

معرفی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان

معرفی دانشگاه علوم پزشکی زنجان

معرفی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان

معرفی دانشگاه علوم پزشکی شیراز

معرفی دانشگاه علوم پزشکی قزوین

معرفی دانشگاه علوم پزشکی قم

معرفی دانشگاه علوم پزشکی کاشان

معرفی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد

معرفی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

معرفی دانشگاه علوم پزشکی کردستان

معرفی دانشگاه علوم پزشکی کرمان

معرفی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه

معرفی دانشگاه علوم پزشکی گیلان

معرفی دانشگاه علوم پزشکی مازندران

معرفی دانشگاه علوم پزشکی مشهد

معرفی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان

معرفی دانشگاه علوم پزشکی همدان

استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع لینک دار بلامانع می باشد
.